Vyhledávání


Žádný strach z Řepky: Sparta - Slavia 0:1

15.04.2010 22:48

Odveta čtvrtfinálového zápasu Ondrášovka Cupu byla rozhodnuta prakticky po sedmi minutách utkání. Řepka zahrál rukou mimo pokutové území, ale hlavní rozhodčí Adam ve spolupráci s asistentem Pelikánem dokázal, že to, co se tři dny objevovalo ve sdělovacích prostředcích, nebylo pravdou. Řepky se nezalekl a bez váhání ukázal na penaltový puntík. Jaroslav Černý pokutový kop proměnil a poslal Slavii do vedení.

„Místem přestupku je místo, kde došlo ke kontaktu ruky s míčem. Penalta tedy být neměla,“ potvrdil i člen pravidlové komise ČMFS Jan Hora. Bude zajímavé sledovat, zda bude potrestán stejně rychle (do 24 hodin) a důrazně (trest na 5 zápasů) jako jeho kolega Franěk, který řídil pondělní ligový zápas.

Sparta v té chvíli potřebovala vstřelit tři góly a to se ukázalo jako nepřekonatelná překážka. I když se rozhodně nedá říct, že by závěr zápasu vypustila. Na trávníku to dost jiskřilo, což odnesli zraněními slávista Grajciar i sparťan Wilfried, který ale utkání musel dohrát, protože Sparta už třikrát vystřídala.

Sparta tak ukončila letošní působení v Ondrášovka Cupu ve čtvrtfinále. Postupně vyřadila Ústí nad Orlicí (4:0), Náchod (6:0) a České Budějovice (5:0 a 1:0). Jakkoliv se je vypadnutí z poháru nepříjemné, lze na něm najít i pozitivní stránky. Letenští se teď mohou plně soustředit na závěr ligové soutěže, čímž Sparta srovnala výchozí postavení s Baníkem Ostrava, který opustil pohár již v osmifinále. Naopak Jablonec, dalšího soupeře Sparty, čekají kromě šesti ligových kol ještě dva semifinálové souboje se Slavií navíc.

 

Přečtěte si i další článek o derby Sparta - Slavia

https://www.zeleznasparta.cz/news/tri-derby-behem-15-dni-historicky-rekord/

 

AC SPARTA PRAHA - SK SLAVIA PRAHA 0:1 (0:1)

Branka: 8. J. Černý z pen.

Rozhodčí: Adam - Lhoták, Pelikán. ŽK: 38. Sionko, 43. Kušnír, 60. Řepka – 40. J. Černý, 49. Kopic. Diváků: 10 577 (52 % z kapacity 20 374).

Sparta: Blažek 6 – Kušnír 4,5, Řepka 5, Brabec 6, Kladrubský 5,5 (74. Krejčí) - Sionko 6 (54. Lačný 6), Kucka 6,5, Hoheneder 5 (54. Žofčák 5), Vacek 5,5, Zeman 4,5 – Wilfried 5.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - J. Černý, Janda, Ragued, M. Černý (82. Koreš), Grajciar (45. Šenkeřík) - Vlček (90. Ivanovski).

Diskusní téma: Žádný strach z Řepky: Sparta - Slavia 0:1

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.