Vyhledávání


Tomáš Řepka: Jiný už nebudu

19.01.2010 10:32

Novináři často kritizují fotbalisty, že rozhovory s nimi jsou jednotvárné a že se často schovávají za nic neříkající fráze. O Tomáši Řepkovi, který nedávno oslavil své 36. narozeniny, se to ale rozhodně tvrdit nedá. Důkazem je i jeho poslední velké interview, které poskytl týdeníku Gól. Z rozhovoru vybíráme nejzajímavější pasáže.

 

O ZÁPASE S KODANÍ

Připadalo mi, že v dresech Sparty hraje parta dětí, kterou pustili bez dozoru na trávník… Každý z kluků si musí sám sáhnout do svědomí, jestli na hřišti odvedl maximum! Nejvíc mi bylo líto diváků, kteří skoro vyprodali stadion, a viděli takový mizerný výkon.

 

O ŽIVOTOSPRÁVĚ

Jím, piju, kouřím a spím podle libosti, životosprávu nedodržuju. To je můj lety ověřený recept, jak si o dovolené nejlíp vyčistit hlavu od fotbalu.

 

O NÁVRATU Z ANGLIE

Jsem sice rád, že jsem kvůli rodině zpátky doma, ale fotbalový návrat z Anglie jsem uspěchal. Kdybych věděl, co se bude tady kolem mě dít, tak bych tam ještě pár let zůstal a vrátil se třeba až po skončení fotbalové kariéry…

 

O SVÉM CHOVÁNÍ

Já už jiný nebudu. Říkám, co si myslím, i když mi to následně třeba uškodí, udělám to, co považuji v tu chvíli za správné. Ale každé ráno se můžu klidně na sebe podívat do zrcadla a nemusím si sám před sebou uplivnout.

 

O VYLOUČENÍ S BRNEM

To byl můj největší úlet, že jsem se nechal takhle vytočit a zbytečně vyloučit. Uznávám, že jsem tím nejspíš Spartu připravil o titul…

 

O SPARTĚ

Od šestnácti jsem hrál za Baník ligu, od devatenácti za nároďák, a když jsem dostal nabídku ze Sparty, dodnes si vzpomínám, jak jsem doma manželce tuhle úžasnou zprávu nadšeně oznámil. Spartu si totiž musel každý fotbalista zasloužit, byla to čest, že o něj projevila zájem. Těšil jsem se, že s ní budu hrát o titul, Ligu mistrů, a kdybych nedostal žádnou zahraniční nabídku, klidně bych v ní zůstal po celou kariéru!

 

O MLADÝCH FOTBALISTECH

Nechci vypadat jako nějaký staromilec, ale dnešní generace je, jak bych to řekl slušně, výrazně ovlivněná počítači, facebooky a ICQ, o kterých se také baví mnohem víc než o fotbale. Může mě proto trefit šlak, když nějaký kluk řekne, že Sparta je pro něj jen přestupní stanicí na zahraniční angažmá!

 

O BUDOUCNOSTI VE SPARTĚ

Mám se Spartou smlouvu do léta a věřím, že bych, když mě nepotká nějaké vážnější zranění, ještě mohl tak dvě další sezóny na solidní úrovni odkopat. I když po zápasech bývám dost často zbitý, fyzicky si na ligový fotbal pořád troufám. Nebránil bych se ani jít ještě jednou ven někam do tepla.

 

Diskusní téma: Tomáš Řepka: Jiný už nebudu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.