Vyhledávání


Sparťané v jiných dresech (2)

19.03.2010 09:49

Působili ve Spartě, oblékali její rudý dres, ať už v elitním týmu nebo za béčko. Dnes ale bojují v Gambrinus lize za jiné barvy. Fluktuace hráčů ve Spartě je vysoká a tak nepřekvapí, že takových fotbalistů běhá po trávnících v naší lize více než padesát. Dnes si představíme dalších deset z nich. Jedná se převážně o hráče, kteří do Sparty pouze nakoukli a rychle se stěhovali za další štací.

 

Lukáš HARTIG (Bohemians 1905)
Útočník, narozen 28. 10. 1976, bilance v GL: 93/15
Ve Spartě strávil pouhých osm měsíců, ale stopu zanechal nesmazatelnou. Do týmu trenéra Hřebíka přišel těsně před začátkem základní skupiny Ligy mistrů v sezóně 2001/02. Gólem se podílel na výhře 4:0 nad Feyenoordem Rotterdam, ale v paměti fanoušků zůstal především díky svému důraznému stylu hry. V lize sehrál 11 zápasů a trefil se třikrát. Na jaře se i díky zranění už do podobné formy nedostal a Sparta ho vrátila Bohemians. Dvakrát následoval trenéra Petrželu, který ho objevil – nejprve do ruského Petrohradu a v roce 2006 do Olomouce, mezitím ještě krátce nastupoval za Artmedii Petržalka. V létě 2008 se vrátil do Bohemians 1905.

Lukáš Hartig v dresu Petrohradu. Foto: www.czechsoccernet.cz

 

Aleš URBÁNEK (Slovácko)
Obránce, narozen 25. 5. 1980, bilance v GL: 169/13
Narozdíl od předcházejících hráčů přestoupil Urbánek na Letnou jako hotový fotbalista. Zazářil při angažmá v Olomouci, po přestupu do Spartaku Moskva toho ale příliš nenahrál a tak nabídku Sparty na roční hostování přivítal. V sezóně 2004-05 za ni odehrál 19 zápasů. Fotbalista známý ne právě důslednou životosprávou poté působil dvakrát v Artmedii Petržalka a krátce i ve Slavii. Od roku 2009 hájí dres Slovácka.

Martin KUNCL (Slovácko)
Obránce, narozen 1. 4. 1984, bilance v GL: 53/2
Prakticky celou kariéru, plných osmnáct let, strávil v Brně. Jedinou výjimkou bylo krátké hostování v Dolní Kounici. Pak ale odmítl prodloužit smlouvu v Brně a byl přeřazen do rezervního týmu. Po jejím skončení si ho překvapivě vybrala Sparta. Do ligového utkání ale nikdy nezasáhl a nastupoval za rezervu. V zimě znovu změnil dres, putoval na Slovácko.

Milan KOPIC (Slavia)
Obránce, narozen 23. 11. 1985, bilance v GL: 45/2
S fotbalem začínal v Humpolci, pak ale jako osmiletý přestoupil do Jihlavy, kde strávil čtrnáct let. V létě 2006 přišel na Letnou, ale vydržel zde jen polovinu sezóny. Do A týmu se neprosadil, nastupoval pouze za rezervu a v zimě se stěhoval do Mladé Boleslavi jako součást přestupu Marka Kuliče na Letnou. Po roce a půl přestoupil do nizozemského Heerenveenu, na jaře nastupuje za Slavii.

Ondřej KÚDELA (Mladá Boleslav)
Záložník, narozen 26. 3. 1987, bilance v GL: 62/3
Odchovanec Bojkovic, více než deset let strávil v dresu dnešního Slovácka. V létě 2007 ho koupila Sparta a vzápětí poslala na půlroční hostování na Kladno. Na Letné strávil celý kalendářní rok 2008, během kterého nastoupil šestkrát v lize. Poté byl člen stříbrné reprezentační dvacítky z mistrovství světa v Kanadě v roce 2007 prodán do Mladé Boleslavi.

Milan PETRŽELA (Plzeň)
Záložník, narozen 19. 6. 1983, bilance v GL: 145/12
Odchovanec týmu Hoštice-Heroltice působil dlouhé roky v Drnovicích. Do Sparty přestoupil v roce 2006 ze Slovácka. Ačkoliv Spartě patřil přes dva roky, odehrál za ni v lize pouhých devět minut v bezbrankovém duelu v Ostravě v prosinci 2007. Dvakrát byl poslán na hostování do Jablonce, jednou do Plzně – toto hostování se nakonec změnilo v přestup.

Tomáš HUBER (Jablonec)
Obránce, narozen 29. 8. 1985, bilance v GL: 50/3
V Jablonci je od svých čtrnácti let a jeho dresu je věrný s výjimkou krátkých angažmá v Letohradu a Sokolově. V jarní části sezóny 2008-09 si ho na hostování vypůjčila Sparta, v jejímž dresu sehrál osm zápasů včetně derby na Slavii. Po skončení sezóny a příchodu Hohenedera se vrátil na sever Čech.

Tomáš STRNAD (Kladno)
Záložník, narozen 8. 12. 1980, bilance v GL: 69/1
Tolik pražských klubů jako on zná málokdo. V šesti letech začínal na Slavii, v sezóně 2004-05 oblékal sparťanský dres, nastupoval i za Radotínský SK, Duklu Dejvice nebo Bohemians. Po krachu zelenobílých přestoupil na Kladno, kde kromě ročního angažmá v Banské Bystrici setrval dodnes.

Vít BENEŠ (Kladno)
Obránce, narozen 12. 8. 1988, bilance v GL: 46/0
S fotbalem začínal jako osmiletý v Ústí nad Labem, kde v klubech Ravel a MFK strávil deset let. Pak si ho vybrala Sparta, ve které ale strávil jediný rok. Následoval přestup na Kladno, kde působí dodnes.

Tomáš MAŠANSKÝ (Kladno)
Útočník, narozen 18. 11. 1988, bilance v GL: 2/0
Další fotbalista Kladna, který pochází ze severu Čech. Začínal v Bílině, šest let strávil v Teplicích, tři na Slavii. V sedmnácti následoval přímý přestup z týmu úhlavního rivala na Letnou, kde ale strávil stejně jako Beneš jedinou sezónu – 2005/06. Přes Kolín, Motorlet a Mladou Boleslav se dostal až na Kladno, na větší příležitost stále čeká.

Jak vzpomínáte na Lukáše Hartiga? Využil Aleš Urbánek svůj potenciál naplno? A proč Sparta kupuje hráče, aby se jich někdy zbavila bez toho, aby dostali pořádnou šanci? Diskutujte pod článkem.

Diskusní téma: Sparťané v jiných dresech (2)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.